Kassiomanikuna on meie prioriteet tagada meie armsate neljajalgsete sõprade tervis ja heaolu. Üks oluline osa kassi hooldamisel on sobiva kassiliiva valimine. Õige kassiliiva valik on võtmetähtsusega, et tagada meie kasside mugavus, hügieen ning meie enda kodu puhtus ja lõhnakontroll. Kuid turul on saadaval erinevaid liiva tüüpe ja brände, mis võib valiku keeruliseks muuta.

Kuidas valida sobivat kassiliiva? Jagame põhjalikult aspekte, mida jälgida kassiliiva valimisel:

1. Imavus - Kassi mugavus ja hügieen

Üks olulisemaid omadusi, mida kassiliiva valimisel silmas pidada, on selle imavus. Kassid on väga puhtad loomad ja eelistavad puhast tualetti. Seetõttu on oluline valida liiv, mis suudab tõhusalt imada kassi uriini ning vältida selle ebameeldivat haisu. 

2. Tolmuvaba liiv - Hingamisteede tervis

Kassiomanikena on meie prioriteet hoolitseda mitte ainult meie kasside, vaid ka enda tervise eest. Seega on oluline valida kassiliiv, mis on võimalikult tolmuvaba või vähendab tolmuteket märkimisväärselt. Tolmuvaba liiv hoiab ära kassi hingamisteede ärrituse ning tagab parema hügieeni kogu majapidamises.

3. Lõhnakontroll - Meeldiv keskkond

Ebameeldivad lõhnad võivad olla nii teie kui ka teie kassi jaoks häirivad. Seetõttu võib eelistada kassiliiva, mis sisaldab lõhna kontrollimise omadusi. Siiski tuleb olla ettevaatlik liialt tugevate lõhnade suhtes, sest mõned kassid võivad neile ülitundlikud olla. Valida tasub neutraalse lõhnaga liiv või selline, mis on spetsiaalselt loodud lõhnade kontrollimiseks, et luua meeldiv keskkond teie ja teie kassi jaoks.

4. Kassi eelistused - Katseta ja jälgi

Iga kass on individuaalne ja tal võivad olla oma eelistused kassiliiva suhtes. Kui võimalik, võiks katsetada erinevaid liiva tüüpe ja vaadata, milline meeldib kassile kõige rohkem. Jälgida tema reaktsiooni ja käitumist, et teada saada, milline liiv talle kõige paremini sobib.

5. Ökoloogilisus - Keskkonnasõbralik valik

Keskkonnateadliku kassiomanikuna, on mõistlik kaaluda taaskasutatud või biolagunevaid liivasid. Need liivad on säästlikumad ja aitavad vähendada keskkonnamõju. Teades, et teie kassi liiv on loodussõbralik, võite tunda end veelgi paremini, kui hoolitsete nii oma lemmiku kui ka keskkonna eest.

6. Tihedad graanulid - ei jää kasside käppade vahele

Graanulitega kassiliiva valimisel veenduge, et graanulid oleksid piisavalt tihedad, et need ei jääks kassi käppade vahele. See tagab, et liiv ei kanduks kogu maja ümber ning kass saab mugavalt käia tualetis.

7. Hinnaklass - Kvaliteet ei sõltu alati hinnast

Kassiliivade hinnad võivad varieeruda olenevalt brändist ja tüübist. Olge teadlik, et kvaliteetne kassiliiv ei pruugi alati olla kõige kallim. Kaaluge enda eelarvet ning leidke sobiv kvaliteetne liiv, mis on taskukohane.

Õige kassiliiva valimine võib esmapilgul tunduda keeruline, kuid kui võtate arvesse eespool loetletud juhiseid ja jälgides oma kassi reaktsioone, leiate kindlasti kassile sobiva liiva, mis vastab nii teie kui ka teie karvase sõbra vajadustele. Hea liivavalik tagab kassi heaolu, puhtuse ning harmoonilise kooselu kogu perega!

Vaata kogu kassiliiva valikut SIIT. 

Tootevalikust leiab kassiliivad brändidelt Cat's Best, Flamingo, Lindocat, Monge, Sanicat, Selim, Viakraft.

CATS BEST SMART kassiliiv 20L/10kg

100% orgaanilistest kiududest graanuliteks pressitud kassiliiv ei jää kassi karvadesse kinni ja nii jääb ka tuba puhtaks! Suurepärane lõhnakontroll! Niiskus ja lõhn lukustatakse kindlalt ja pikaks ajak orgaaniliste kiudude kapilaaridesse.
Ei mingeid keemilisi lisandeid.
100% biolagunev. Võib visata wc potti
Väga ökonoomiline. Väga suure imamisvõimega (kuni 700%). Korjates välja ja asendades vaid paakunud osa, kestab liiv oluliselt kauem: 4-6 nädalat.
Kassi käppadele pehme ja mugav.

Telli SIIT. 

Selim BIOSAND kassiliiv 15L/punane kott

Selim Biosand superpaakuv kassiliiv on valmistatud naturaalsest mineraalbetoniidist. Suure
imamisvõime tõttu ei jõua niiskus  kassiliivakasti põhjani. Liiv on lillelõhnaline. Paakumise kiirus võimaldab eemaldada kastist mustuse ja jätta ülejäänud liiva puhtaks ja värskeks.

Telli siit. 

Flamingo KASSILIIV paakuv, beebipuudrilõhnaline 15kg

FLAMINGO BENTONITE CAT LITTER Beebipuudrilõhnaline paakuv kassiliiv. TOLMUVABA.
Peeneteraline Kanada päritolu bentoniidist kassiliiv. Paakub kiiresti ja efektiivselt, neutraliseerib halvad lõhnad. Väga vähe tolmav.Õrnalt beebipuudri lõhnaline.
Pehme kassi käppadele ja sobib ka kassipoegadele. Ökonoomne - ühe kassi jaoks jätkub 15 kg kotist umbkaudu 65 päeva.

 

Telli siit.