Kas sinul on peres rohkem kui üks kass????????????? Kas neil kõigil on oma liivakastid? Toome välja põhjused, miks on oluline, et mitme kassiga majapidamises oleks mitu liivakasti????
1️⃣Territoriaalsus: Kassid on loomult territoriaalsed olendid ja sageli soovivad nad omada oma isiklikku ruumi. Kui majapidamises on mitu kassi, võivad nad tunda end ebamugavalt liivakasti jagades, eriti kui nad ei ole omavahel lähedased.
2️⃣Dominantsus: Ühes liivakastis võib tugevam kass takistada nõrgematel kasutamast seda liivakasti, mis tekitab stressi ja võib viia käitumisprobleemideni.
3️⃣Stressi vähendamine: Erinevate liivakastide olemasolu aitab vähendada kasside vahelist konkurentsi ja võimaldab neil valida, millist liivakasti kasutada, et end mugavalt tunda. See võib vähendada stressi ja ärevust.
4️⃣Hügieen: Kassid on puhtusearmastajad ning erinevad liivakastid aitavad tagada parema hügieeni. Kui kassidel on võimalus eraldi liivakastides käia, on tõenäolisem, et nad hoiavad liivakastid puhtana.
5️⃣Liivakastide paigutus: Mõned kassid eelistavad suuremat privaatsust, samas kui teised tunnevad end paremini avaramates liivakastides. Mitu liivakasti võimaldab pakkuda erinevaid võimalusi vastavalt kasside individuaalsetele eelistustele.
6️⃣Meditsiinilised probleemid: Kui majapidamises on mitu kassi, võib üks kasside tervislik seisund erineda teistest. Mitu liivakasti võimaldavad teil paremini jälgida iga kassi tualetikülastusharjumusi, mis on oluline võimalike terviseprobleemide varajaseks avastamiseks.
Kuigi igale kassile oma liivakasti omamine on soovitatav, võib olukorrast ja kasside omavahelisest suhtest lähtuvalt olla ka teisi praktilisi lahendusi, kuid alati tuleks tagada, et kassidel oleks kättesaadav puhas, privaatne ja sobilik liivakast.
Tule ka meie kauplustesse_
????Haabersti Rimis (kogu e-poe kaup koha peal)
????Ülemiste keskuses
????Viru keskuses
????Rakvere Kroonikeskuses