Erinevad suu ja hammaste hädad on kõige tavalisem ja tihedamini esinev terviseprobleem nii kassidel kui koertel. Nii Ameerika, kui Euroopa Veterinaaride Hambaravi Selts teab oma kogemustele põhinedes öelda, et 60-80% lemmikloomadel ilmnevad esimesed hambahaigused juba väga noorena – kutsika- / kassipojaeas.

See number on päris hirmutav ja seepärast on Nutram võtnud  endale südameasjaks  hoolitseda selle eest, et lemmiku igapäevane toit kannaks hoolt ka hammaste eest. Naatriumtripolüfosfaat, rohelise tee ekstrakt, piparmünt ja pikad kaerakiud on vaid mõned näited Nutrami toitudes leiduvatest koostisosadest, mis hoolitsevad lemmiku suu ja hammaste hügieeni ning tervise eest.

 

Hammaste ja suuõõne haigused

Hammaste ja suu tervis mängib väga olulist rolli lemmiklooma üldises tervislikus seisundis ning seepärast tuleb sellele suurt tähelepanu osutada. Erinevad hammaste ja igemehaigused saavad tihti alguse hambakivist ja hambakatust – seal kogunevad bakterid võivad tekitada igemepõletikke, mädapaiseid ja hammaste välja kukkumist.

Mis on mis?

Hambakatt - hambapinnale moodustuv pehme ladestus.
Hambakivi - mineraliseerunud hambakatt.
Igemepõletikku (ehk gingiviiti) põhjustavad hambakatu mikroobid.  Hamba pinnale kasvav pisikute kiht põhjustab igemepõletikku.
Parodontiit on mikroobidest põhjustatud põletikuline haigus, mis kurnab keha. Haiguse käigus hävineb luu, mille tulemusel võivad hambad välja kukkuda.

Kuidas Nutram aitab sinu lemmiku hammaste tervise eest hoolt kanda?

Kaerakiud – Nutrami toitudesse on spetsiaalselt valitud pikad kaerakiud, mis mehaaniliselt puhastavad looma hambaid hambakatust

Roheline tee – on võimas antioksüdant, mis toetab immuunsussüsteemi ja hoolitseb suuõõne puhtuse eest pärssides bakterite kasvu. Roheline tee aitab ka hingeõhu värske hoida.

Paraja suurusega krõbedad toidupalad – uuringud on näidanud krõbedad kuivtoidupalad puhastavad mehaaniliselt lemmiku hambaid

Naatriumtripolüfosfaat (STPP) – lõhustab kaltsiumi molekule takistades nende ladestumist hammastele ning seega vähendab oluliselt hambakivi tekkevõimalust.

Ennetamine on parim ravim

Igasuguste haiguste ennetamine on alati parim (ja ka kõige rahakotisõbralikum), mida teha saad. Paku oma lemmikule kvaliteetset toitu ja jälgi oma lemmiku tervist.

Kui märkad kasvõi ühte neist allpool ära toodud ohumärkidest, tasuks kindlasti veterinaari poole pöörduda:

* halb hingeõhk
* hammaste värvi muutus
* hambakivi moodustumine
* suu / hammaste / igemete katsumine põhjustab lemmikule valu
* paistes igemed
* veritsevad igemed
* hamba väljakukkumine
* isu puudus